Barokk Fesztivál – Bécsi mesterek

2021. augusztus 27-29. Eger, Felsőtárkány, Noszvaj

augusztus 27. péntek

18.00 – Eger, Kis Dobó tér

Énekes kamarazene

Octovoice Énekegyüttes

művészeti vezető: Geiger György

18.30 – Eger, Városháza Erkély

Rézfúvós térzene

Egri Szimfonikus Zenekar Rézfúvós Együttese

művészeti vezető: Gulyás László

19.00 – Eger, Minorita templom

J. Haydn: Nelson-mise

Ducza Nóra, Bakos Kornélia, Kéringer László, Jekl László – ének

Savaria Barokk Zenekar

vezényel: Németh Pál

augusztus 28. szombat 17.00

Felsőtárkány – Tópart kőszínpad

Musica Aulica Együttes

művészeti vezető: Kovács István

17.00 – Eger, Farkas Ferenc Zeneiskola

Prédikáló állatvilág

Kálid Artúr színművész

Tercina Együttes

Vitárius Piroska – hegedű

Kállay Katalin – furulya

Győri István – lant

18.30 – Eger, Ciszterci templom mellvédje

Toronyzene

Egri Szimfonikus Zenekar Rézfúvós Együttese

művészeti vezető: Gulyás László

19.00 – Eger, Ciszterci templom

Antonio Caldara: Szent István – oratórium

Szent István király – Jekl László

Gizella királyné – Jónás Krisztina

Asztrik főpap – Kéringer László

Erasto, alattvaló – Fülep Máté

a Budapesti Kamaraopera előadása

augusztus 29. vasárnap

11.00 – Eger, Érsekudvar

Bécsi mesterek

az Egri Szimfonikus Zenekar matiné hangversenye

vezényel: Szabó Sipos Máté

13.00 – Eger, Minorita templom

M. Mielczewski: Mise

W. A. Mozart: Ave verum

Cantus Agriensis

vezényel: Gergely Péter Pál

16.00 – Noszvaj, De la Motte kastélypark

Ex Canto Kamaraegyüttes

művészeti vezető: Kállay Gábor

Barokk Fesztivál 2021. június 25-27.

“Görög múzsák”

Június 25. péntek

18.30 Bélapátfalva, Apátsági templom

Rézfúvós kamarazene

19.00 Bélapátfalva, Apátsági templom

Lantodon ó jó Apollo – Nyitóhangverseny A. Caldara műveiből

Km.: Ducza Nóra, Jónás Krisztina, Bakos Kornélia, Kéringer László, Jekl László – ének

Octovoice Énekegyüttes (műv. vez. Geiger György)

Savaria Barokk Zenekar

Vezényel: Németh Pál

június 26. szombat

18.00 Eger, Kopcsik Marcipánia udvara

J. S. Bach: Apollo és Pán vetélkedése

Km.: Najbauer Lóránt, Jekl László, Ducza Nóra, Jónás Krisztina,

Balogh Eszter, Kéringer László

A Budapesti Kamaraopera előadása.

19.00 Eger, Bartakovics Közösségi Ház

G. F. Händel: Terpsicore (táncjáték)

Km.: Freész Katalin (tánc), Ducza Nóra, Fülep Máté (ének)

A Budapesti Kamaraopera előadása

20.00 Bartakovics Közösségi Ház

Görög táncház – km. Zeys és barátai

június 27. vasárnap

10.30 Feldebrő, Árpád-kori Szent Márton templom

Kórusmuzsika Feldebrőn

Km.: Cantus Agriensis, vezényel: Gergely Péter Pál

11.00 Eger, Dobó tér

Egri Szimfonikus Zenekar matiné hangversenye

Vezényel: Szabó Sipos Máté

18.00 Dédestapolcsány, Dédesi református templom

Barokk Orgonaest

Km.: Nagy László Adrián (orgona)

Nagy Anna Sára (ének), Nagy Réka (gordonka)

18.00 Eger, Ciszterci templom mellvédje

Rézfúvós toronyzene

Km.: Egri Szimfonikus Zenekar Rézfúvós Együttese (műv. vez.: Gulyás László)

18.30 Eger, Szabadtéri színpad (Széchenyi u.)

Cantus Agriensis Énekegyüttes hangversenye

Vezényel: Gergely Péter Pál

19.00 Eger, Szabadtéri színpad (Széchenyi u.)

Paralages (Variációk) Szeikilosz sírfeliratának dallamára

Km.: Ducza Nóra (ének, csörgődob)

Angelidisz Vaszilisz (buzuki, török dob)

Savaria Barokk Zenekar

Vezényel: Németh Pál

A rendezvényekre a belépés ingyenes.